İç mimarlar İçin Renkli Higlighter Kalemler

İç mimarlar için planların, kesitlerin ve cephelerin çizimi, bir müşteriye sunum yaparken iç mimarın stratejisinin hayati bir bileşenidir. Net ve hassas ölçümler, detaylar ve renk şemaları içeren iyi bir sunum, bir tasarımcının kariyerinin başarısını artırabilir. Bir iç mekan tasarımının genel görünümünü renklendirerek ve renklerle hayat vererek müşterilere canlılık hissiyatını göstermek, onların harcayacakları paraların boşa gitmeyeceğini hissettirmek bu meslek için en önemli hususlardan biridir.

Öyleyse, tüm başarılı iç mimarların planları, örnek panoları, ürettiği teknikleri hazırlarken kullandığı renkli materyaller nelerdir?

Renkli Kalemler

Hızlı, temiz ve nispeten kullanımı kolay olan bu kalemlerin çok çeşitli renklerde mevcuttur. Planın veya bölümün belirli kısımlarını vurguladığınız ve sonuç olarak tüm sayfayı renklendirmek zorunda kalmadığınız çeşitli ‘spot ışığı’ tekniklerini kullanmak mümkündür.

Rekli Kalemler

 

Sulu Boya

Bu muhtemelen bir plana, kesite ve özellikle bir perspektif çizimine renk eklerken kullanılan en yaygın ve gerçekten de en etkili tekniktir. Suluboyalar üç tiptedir, bunlar tüpler, küçük tabletler ve sıvı formlarıdır. İkincisi, çizimlerinizin çok canlı renklerde görünmesini istediğinizde özellikle en kullanışlısıdır. Sulu boya ile başlamadan önce, kağıda uygularken teknikleri öğrenmeniz çok önemlidir, aksi takdirde daha önce yaptığınız birçok zor işi kolayca yok edebilirsiniz.

Tablet Sulu Boya

Sulu Boya Boya Kalemi

Bunlar renkli kurşun kalemlere benzer ve aynı şekilde kullanılabilir veya sulu boya boyalarına benzer bir etki yaratmak için ıslak bir fırça ile yıkanabilir.

Keçeli Kalemler

Bu araç idareli kullanılmalıdır, aksi takdirde planınız veya kesit çiziminiz aşırı karmaşık ve kalabalık hale gelebilir. İşaretleme kalemleri, belirtilen renk ortamlarının en hızlı ve en temizidir ve doğru kullanıldığında canlı sonuçlar üretir. Birçok farklı renk ve boyutta bulabilirsiniz.

Pasteller Highlighter Kalemler

Artık yeni nesil pastel kalemleri kullanmanın vakti geldi o yüzden Kagito’nun Pasteller Highlighter Kalem Setlerini kullanabilirsiniz. Pastel boyanın canlı renklerini bir keçeli kalem kullanma basitliğine ulaştırdık diyebiliriz. Hem kullanımı kolay hem de renkleri canlı…. Hemen tıklayarak incelemeye başlayabilirsiniz.

İç mimarlar bir iç mekan tasarlarken plan, kesit ve cepheler çizmek işin ve sürecin keyifli bir parçasıdır. Yukarıdaki renk ortamlarında ustalaşarak, zanaatı yerine getirme yeteneğiniz büyük ölçüde artacaktır. İç Tasarım veya Mimarlık alanında bir kariyer düşünüyorsanız, bu teknikleri uygulamak çok çalışmanız gerekebilir.

Ama bu çalışmaları Kagito’nun doğadan ilham alınarak üretilen renkleri kalemleri, suluboyaları ve birçok farklı ürünleriyle keyfili hale getirebilirsiniz. www.kagito.com’a tıklayın ve hemen incelemeye başlayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir