Özgün Çizimler için Yenilikçi Bir Marka: Avant-Garde

blog_gorsel-01-1024x717

Kagito.com, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın da sayılı lüks kağıt üreticilerinden olan Anıl Kağıt’ın iştirakı olan CC Kağıt Kırtasiye Ltd. Şti. tarafından işletilmektedir. Kagito’nun arkasında Türkiye’nin en büyük lüks kağıt üreticisinin bulunuyor olması, Kagito’nun tasarladığı ürünlerde üst segment kağıtlar kullanmasını sağlamaktadır. Kagito olarak ürettiğimiz kırtasiye ürünlerinde, sanat defterlerinde veya kartpostallarda sektörde fantazi kağıt adıyla bilinen en kaliteli kağıtlar kullanılmaktadır. Dolayısıyla tasarımlarıyla göze hitap eden ürünlerimiz aynı zamanda hislerinize de hitap etmektedir. Ayrıca tüm bu ayrıcalıklı ürünlere ulaşmak oldukça uygun fiyatlarla mümkündür. Sizi tekrardan Kagito.com’un renkli dünyasına davet ediyoruz…

Kagito’da satışa sunulmuş olan sanat defterleri, Avant-Garde markası altında Doğu Fransa’da bulunan Papeterie Zuber Rieder fabrikasının üretimi olan kağıtlarla üretilmektedir. “Avantgarde” ismi kelime anlamı olarak öncü, önden giden manasına geldiği gibi Avant-Garde markası da sanat ürünleri sektöründe yoluna öncü olarak koyulmuştur. Avant-garde markasında bulunan eskiz defterleri ve kağıtları, pastel boya, kara kalem, marker kalem gibi kuru tekniklere uygun özel kağıtlardan imal edilmektedir. Kuru tekniklere özel kağıtlar kullanılarak üretilen skeç defterleri, basic ve premium olmak üzere iki kalite çevresinde piyasaya sunulmuştur. Basic serisi skeç defterlerinin yüzeyi kendinden dokulu (feltmark) eskiz kağıtları kullanılarak üretilmiştir ve bir çok kullanım alanı için uygun bir Zemin oluşturmaktadır. Ancak yarattığınız sanat eserinin özel bir dokuda oluşan hissiyatla pekişmesini istiyorsanız tercihinizi Premium serisi çizim defterlerinden yana kullanmanız gerekmektedir. Premium kalite çizim kağıtlarımız ve defterlerimiz, “cold press” adı verilen özel bir işlemle dokusu pürüzlü hale getirilerek çizimlerinize efekt katma özelliği taşımaktadır. 13x19cm boyutundan 48x68cm boyutuna kadar geniş bir yelpazede sunulan kuru teknik çizim defterleri, sizi yaratıcılığınızı serbest bırakmaya çağırıyor.

Avant-Garde markasının çatısı altında sadece kuru teknikler için üretilmiş kağıtlar ve defterler bulunmamaktadır. Aynı zamanda suluboya, guaj ve akrilik için kullanılan suluboya defterleri de markanın üretimi içindedir. Suluboya için özel olarak dokusu, emiciliği ve yüzey yapısı tasarlanarak üretilen bu sanat kağıtları ve defterleri, Canson, Hahnemühle ve Fabriano gibi bilinen markalara kalitesiyle rakip olmaktadır. Suluboya defterleri içinde üç önemli özellik ön plana çıkmaktadır. İlk ürün segmenti %100 selülozdan üretilen suluboya defterleridir. İkinci olarak öne çıkan ürün %20 Pamuk ihtiva eden suluboya defterleriyken serinin en üst segmentinde %100 pamuktan imal edilen suluboya defterleri bulunmaktadır. Kagito.com’da sanatçılar resimlerini yapacakları suluboya defterlerinin içerisinde ne kadar pamuk olmasını istediklerini bu oranlar dahilinde seçebilmektedir. Suluboya defterlerinde pamuk oranının artması suya karşı olan emiciliği arttırmaktadır. Böylece suluboya çalışan sanatçılar için uzun ömürlü, boyaya iyi reaksiyon veren defterler piyasaya sunulmuştur.

Tüm bu ürün gruplarının yanı sıra Avant-Garde markası ile 50 metre uzunluk, 70cm genişliğe sahip rulo sanat kağıtları, Türkiye’de bir ilk olarak sanatseverlerin ilgisine sunulmuştur. Bu ürünler kagito.com’dan zarar görmeyecek şekilde özenle ambalajlanmış olarak temin edilebilmektedir. Malzeme kagito’dan, yaratıcı işler çıkarmak sizden!

Özgün Çizimler için Yenilikçi Bir Marka: Avant-Garde” yazısında bir düşünce

  1. Sevgi celep diyor ki:

    Merhaba. Pastel kağıdı üretiminiz var mı?Bu canson markanın pastel kağıdı gibi dokulu yada zımpara şeklinde olabilir.Özel ölçüde sipariş vermek istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir