Suluboya ile Çocuklarınızla Renkli Zamanlar Geçirin

Avant-Garde %20 Pamuk Beyaz Suluboya Kağıdı (50×70 cm, 300 gr) (10’lu Paket)

Çocuğunuz için hem eğlenceli hem de hayal gücünü besleyen bir aktivite arıyorsanız resim yapmak en iyi aktivite olabilir. Bu tür sanat içerikli aktiviteler, sizin ve çocuğunuzun birlikte yapması için en eğlenceli ve basit seçenektir. Resim yapmak için son zamanlarda oldukça trend olan sulu boya tekniğini seçerek duvarınızı süsleyecek harika çalışmalar yapabilirsiniz.

Suluboyalar, çocuklar için en iyi seçimdir, çünkü hem yapması çok eğlenceli hem de kolayca temizlenebilir. Yapmanız gereken ilk şey nasıl bir çalışma yapacağınıza karar vermek. Önce kullanacağınız rengi ve kağıt türünü seçmelisiniz. Yapacağınız çalışmadan en yüksek verimi almanız için suluboya defterlerinden kullanmanızı öneririz. Ardından belirlediğiniz detayları yansıtabilmek için fırça alternatiflerini belirlemelisiniz. Kalın uçlu, ince uçlu, kesik uçlu gibi ihtiyacınız olan fırçaları belirledikten sonra şimdi aklınızdan geçenleri kağıda dökme zamanı!

Fırçayı suya daldırın ve ıslatın ve ardından fırçayı tüm kağıt üzerinde gezdirin. Şimdi kağıdı boyayarak eşsiz bir sanat eseri oluşturma zamanı! 

Başka bir fikirse, dikdörtgen bir kağıt kullanın ve kağıdın köşelerine dört farklı renkte dört damla damlatın. Daha sonra çocuğunuz parmaklarını kullanabilir ve renkleri yaymaya başlayabilir. Her yayılan renkten sonra beyaz kalan yerlere farklı renkler damlatın ve parmak ile dağıtma işlemine devam edin. Böylelikle çocuğunuzun izlerini taşıyan mükemmel bir tablo oluşturabilirsiniz. Bu çalışmayı çerçeveletip salonunuzun en güzel köşesine asabilirsiniz.

Bir diğer fikir ise iplik ve sulu boyanın dansı! Kağıdı düz bir yüzeye koyun ve ortadan ikiye katlayın. Ardından ipliği alın ve hafifçe boyaya daldırın. Ardından desen oluşturmak için ipliği kağıdın arasına yerleştirin ve kağıdı ürüne kapatın. Elinizi kağıdın üzerine koyun ve ipi diğer ucundan çekin. Kağıdı açtığınızda simetrik ve geçişli bir tasarım göreceksiniz. Çocuğunuz ile yapabileceğiniz en güzel ve eğlenceli çalışmalardan bir tanesi!

Çocuklar için suluboya resim fikirlerinin uygulaması o kadar da zor değil ve çocukların el becerilerini ve sanat anlayışlarını geliştirmelerine olanak sağlar. Çocuklarınızla zaman geçirmek için bahsettiğimiz sulu boya yöntemlerini kullanabilir, hatta çocukların hayal güçlerini serbest bırakmaya olanak verip büyüleyici çalışmalar yapmalarına izin verebilirsiniz. 

Hayalinizdekini kağıda dökmek için ihtiyacınız olan sulu boya takımı ve sulu boya defteri www.kagito.com’da sizi bekliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir