Sevgilinizi Mutluluktan Havalara Uçuracak Hediye Önerisi: Uçurtma!

Rengarenk uçurtmalarla rengarenk anılar biriktirin!

Sevgilinizle harika bir gün geçirmek istiyorsunuz ama nasıl bir aktivite planlayacağını henüz bulamadınız mı? O zaman sizin için keyifli bir pazar günü aktivitesi; Uçurtma uçurmak… 

Bahar geldiğinde en keyifli aktivitelerden birisi de şüphesiz uçurtma uçurmak olacaktır. Rengarenk kağıtlardan yapılmış uçurtmanız gök yüzünde süzülürken sevgilinizin çocuksu heyecanı sizi mutlu edecektir. 

Uçurtmanızı satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat uçurtmanın en güzel yanı kendiniz yapmaktır. Kendi ellerinizle sevgiliniz için rengarenk bir uçurtma yapıp, ona olan aşkınızı gökyüzüne çıkarabilirsiniz. 

Uçurtma Yapmak İçin Gerekli Malzemeler: 

 • 2 adet eşit uzunlukta çıta
 • 1 adet büyük kaplama kağıdı
 • 1 adet çivi
 • 1 marka misina ipi 
 • 1 adet yapıştırıcı
 • 1 adet makas
 • Süsleme Malzemeleri

Uçurtma Nasıl Yapılır?

 1. 0.5x1cm eninde ve 70cm boyunda 2 çıtayı üstü üstü paralel olacak şekilde koyarak bir arada tutun ve küçük bir çivi çakın. 
 2. Daha sonra çıtaları T biçiminde açın ve bir iple etrafını çevirerek iskeleti sağlamlaştırın. 
 3. Seçtiğiniz kağıdı çıtadan 2 cm boşluk olacak şekilde kesin. Böylece çıtanın alt kısmını da kaplamış olacaksınız. 
 4. Bu boşluklara tutkal sürerek, çıtanın alt kısımlarına yapıştırın. 

İşte uçurtmanızın ana gövdesi hazır. 🙂 Fakat henüz işiniz daha bitmiş sayılmaz. Çünkü uçurtma yapmanın en önemli püf noktası uçurtmanızın dengede durması ve süslemesidir. Bunu da göz alıcı renkteki ve farklı desenlerdeki kağıtlara yapmanızı öneririz çünkü gök yüzünde dikkat çekmenin en iyi yolu gösterişli bir kuyruktan geçer. 

5. İyi bir denge için uçurtmanızı 4-5 kez dolayabilecek uzunlukta bir kuyruk hazırlamalısınız.

6. Son olarak da uçurtmanızı havalandırmak ve gök yüzünde hareket ettirebilmek için misina ipi bağlayın. 

İşte uçurtma yapma yapmak aslında bu kadar basit ve eğlenceli. Siz de sevgilinizle rengarenk anılar biriktirmek istiyorsanız, rengarenk kağıtlar seçerek güzel bir uçurtma yapabilirsiniz.

Sizin için derlediğimiz kolay uçurtma yapımından sonra eğer kağıt seçiminde zorlanıyorsanız siz de hemen www.kagito.com‘a tıklayın, birbirinden güzel kağıtlardan seçin, uçurtmanızı yapmaya başlayın. Hatta güzel bir boya kalemi seçimiyle de uçurtmanıza aşkınızı anlatan bir resim çizerseniz, aşkınızı gök yüzüne de ilan edebilirsiniz 😉


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir