Resim Sanatında Pop Art Akımı

Pop art resimlerini ve baskılarına şöyle bir göz gezdirdiğimizde, parlak renkler, popüler kültürden ünlü karakterlere ve karışık malzemelere kadar hayal gücünüzün sınırlarını zorlamalısınız. Bu disiplin, temelde güzel sanatların antitezidir ve güzel sanatın kendisini gördüğü ciddiyete bir cevaptır. Bu tarzın anavatanı 1950’lerde Kuzey Amerika ve Birleşik Krallık’tan başlamıştır.

 

Andy Warhol gibi sanatçılar, Campbell’s çorba konservesi üzerine yaptığı çalışmalarla ünlüdür. Reklamları ve logoları kullanmak, bu tarz ve modern sanatın tipik bir örneğidir ve konuya karşı güçlü bir tutum sergilemek ve bir açıklama yapmak için tasarlanmıştır. Ünlüler de bu tarzın temel öğeleridir ve bu tarzda genellikle sadece birkaç koyu renk kullanılır.

 

Bu resimler aynı zamanda kafeler, restoranlar, ofisler ve evler için harika dekoratif öğelerdir, bu nedenle bir kafeniz varsa bu çalışmalar mükemmel birer dekorasyon olacaktır. Harika bir tablo ve eğlenceli renklerle herhangi bir duvara gerçekten biraz ruh ve kişilik katabilirsiniz.Pop Art çalışmalar sadece duvarlar için tablolardan ibaret değildir. Artık günümüzde kalem kutusu, defter, silgi, çanta gibi ürünlere de uygulanıyor ve çok keyifli çalışmalar ortaya çıkabiliyor.

Siz de birbirinden güzel ürünlere hemen göz atıp sitemizden sipariş edebilirsiniz

 

 

 

Pop Art Washi Type

 

 

Pop Art Not Defteri
Pop Art Kumaş Clutch Çanta
Pop Art Hediye Kağıdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir