Pelur Kağıt Çeşitlerinin Kullanım Amaçları

Pelur kağıt çeşitleri, yarı saydam olan hafif bir üründür. Hediye paketi, dekorasyon, süs ya da çiçek, gıda, tekstil gibi birçok sektörde ambalaj ürünü olarak kullanılır. %100 selüloz olmasından dolayı kaliteli bir üründür. Kaliteli ürün olmasından dolayı kullanıldığı yerde premium bir algı yaratır. Pürüzsüz yapısı, narin dokusu, renk alternatifi, baskıya elverişli olması gibi sebeplerden dolayı birçok markanın tercih nedenidir. Peki pelür kağıtları markalar nasıl kullanıyor? Gelin yakından inceleyelim…

Premium Çikolatalarda Premium Bir Görüntü

Özel yapısı ve gıda temasına uyumlu olması sebebiyle gıda sektöründe tercih edilen bir kağıt çeşididir. Özellikle butik çikolata ve şekerleme markaları premium bir görüntü elde etmek için kullanırlar. Çikolata kutusunun içine yerleştirilen ve çikolatalı dış etkenlerden koruyan pelur kağıt aynı zamanda tüketicilerde “özel ürün” algısı da uyandırır.

Lüks Giyim Markalarının Tercihi

Pelur kağıt, kaliteli görüntüsü ile özel markaların tercihidir. Dokusundan dolayı genellikle lüks markalar paketlemelerinde kullanırlar. Özellikle kıyafet ve ayakkabı markaları ürünlerini korunaklı bir şekilde piyasaya sunmak amacıyla, kutulama ve paketlemede pelur kağıt kullanırlar.

Parti Süslemeleri için İdeal Kağıt

Hafif ve kolay şekil alan yapısı sebebiyle süs üreticilerinin de tercih ettiği modellerden biridir. Özellikle uçuş uçuş, püsküllü modelli süslerde tercih edilir. İnce olması sebebiyle çabuk hasar alabilen bir kağıt olması sebebiyle genellikle iç mekan süslemelerinde tercih edilir. Farklı renk seçeneklerinin olması çeşitli süsler yapılmasını kolaylaştırır.

Kagito’da kullanım amacınıza göre farklı renklerde pelur kağıtlar sizleri bekliyor. Hemen www.kagito.com adresini ziyaret edip size en uygun pelur kağıdı seçebilirsiniz.

 

Yeşil Pelur Kağıt (25’li)

Pembe Pelur Kağıt (25’li)

 

Diğer tüm modelleri incelemek isterseniz hemen tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir