Papier Maché İçin Kullanabileceğiniz Kağıt Türleri

Bir önceki yazımızda sizlerle Papier Maché tekniğinde kullanabileceğiniz hamur tariflerini ve ilham alabileceğiniz örnekleri paylaşmıştık. Eğer harika bir proje çıkarmaya hazırsanız mükemmel sanat eseriniz için sizlerle en uygun kağıt türlerini paylaşacağız.

Kağıt Maché için Kullanılacak Kağıtlar

Kağıt maché için kullanılan geleneksel kağıt, kısa şeritler halinde yırtılmış gazetedir. (Kesilmiş kenarlardan kaçınılmalıdır, çünkü birbirine karışmazlar.) Gazete ucuzdur ve bir heykel etrafında bükülmesi ve kalıplanması kolay yumuşak bir kağıttır. Öğe tamamen dekoratif ise (başka bir deyişle bir oyuncak değilse), son heykelinizin yeterince güçlü olması için yalnızca birkaç kat macun ve dekoratif kağıtlara ihtiyacınız olacaktır.

Her zamanki gazete kağıdına ek olarak, kahverengi kraft kağıdı da kullanabilirsiniz. Bu kağıt türü boyasız bırakılırsa figürünüze doğal olarak sıcak bir renk verecektir. Bu kağıdı kullanarak çok sayıda proje yapmayı düşünüyorsanız, www.anilkagit.com sitesine tıklayarak birbirinden farklı kağıt çeşitlerini inceleyebilir ve uygun fiyatlara kaliteli kağıtlar satın alabilirsiniz.

Kraft Kağıtlar

Kraft Kağıt

Birbirinden keyifli projelerinize doğal bir renk ve sofistike bir hava katmak isterseniz kraft kağıtlar projeleriniz için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Hamurunuzda gazete kağıdı kadar kolay erimese de diğer kağıtlara göre daha rahat sıvıyı absorbe ederek homojenize bir yapı elde edebilirsiniz. Kullandığınız bu kağıt sayesinde çalışmalarınızda harika bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Desenli Kağıtlar

Sedefli Kağıt

Dokulu kağıtlar bu teknik için biraz zorlayıcı olabilir fakat iyi bir iş çıkarmak istiyorsanız bir önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi hamurunuzu oluştururken yoğunluğunu bu kağıtlara göre hazırlamalısınız. Desenli kağıtlar diğer kağıtlara göre kalın olduğundan sizi her aşamada zorlayabilir fakat iyi bir yüzey istiyorsanız ve detaycı bir yapınız varsa kendinden desenli kağıtları çalışmanızda kullanmanızı şiddetle öneririz.

Renkli Kağıtlar

Renkli Kağıt

Yapacağınız figür renkli bir yapıya sahipse ve boyanmış bir görüntü yerine patchwork bir görünüm elde etmek istiyorsanız kendinden renkli düşük gramajlı kağıtları kullanabilirsiniz. Anıl Kağıt’ın renkli kağıtları sayesinde birbirinden farklı rengi çalışmanıza taşıyabilirsiniz. Siz de çeşitli renk ve desende kağıtları incelemek isterseniz bizi Instagramdan @anilkagit adresinden takip edebilir ve kağıt ve dokularını farklı şekillerde kullanımlarını inceleyebilirsiniz. Eğer satın almak isterseniz hemen www.anilkagit.com adresine tıklayarak siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir