Odanızın Havasını Değiştirecek Poster Çeşitleri

Hepinizin bildiği gibi dekorasyon, ülkemizde yükselen bir trend haline geldi. Ne kadar çok güzel ürün, o kadar şık ve ilgi çekici yapar fikri artık tarihe karışmaya başlıyor. Birbirinden uyumsuz bir sürü dekorasyon ürünüyle çıfıt çarşına dönen duvarlar artık demode olmaya başladı. Onun yerine sadelikten yana ya da uyumlu konseptler yaratmak bir çok insan için tercih edilebilir bir seçim haline geldi. 

Posterler, evelerinizin veya iş yerinizin duvarlarını çekici hale getirmek için harika bir yöntem ve günden güne daha da çekici hale geliyor. Kişisel alanlarınızı, tarzınıza göre satın alacağınız bir posterle süslemek kesinlikle bulunduğunuz ortama değer katacaktır. Birbirinden farklı temalarda poster seçimleri yapabilirsiniz. 

Dekoratif posterler, sanatı seven insanlar için özel olarak tasarlanır. Modern, Retro, klasik veya fütüristik vb temalardan oluşan poster çeşitlerini, asacağınız odanın konseptine göre değerlendirebilirsiniz.  Konularına göre; Filmler, spor, arabalar, ünlüler vb. temalarda yapılmış bir dizi dekoratif poster bulabilirsiniz. 

Zaman değişti ve posterlerle dekorasyon kavramı da değişti. Posterler artık bir dergiden çıkan “hayranlık” duyduğunuz kişinin, objenin ya da mekanın iyi bir baskısı olmaktan çıkıp, tema tabanlı bir dekorasyon tarzı haline geldi. İşte bazı poster tema fikirleri;

Temasına Göre Poster Çeşitleri 

Film Teması

Film afişleri hangi çağda olursak olalım kült poster temaları haline geldi. Film tutkunları  için film posteri döneme, yönetmene, oyunculara ve hatta türe dayanabilir. Bir örnek vermek gerekirse; Steven Spielberg’in ET’si ile başlayıp World of War ile bitirebilirsiniz.

Spor Dalları

Muhamed Ali’nin posterleri bu tema için harika bir örnek diyebiliriz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla spor afişi bulunuyor. Boks teması, futbol teması, araba yarışı teması… Spor severler için vazgeçilmez poster seçeneklerinden olacaktır.

Arabalar

Araba posterleri neredeyse arabalar kadar uzun süredir üretiliyor. Klasik araba tutkunları için bu tema olmazsa olmaz bir seçenektir. Bir modelin ilk serisinden günümüz serisine kadar uzanan bir zaman çizelgesi oluşturabilirsiniz. 

Vintage Reklamlar

Vintage reklam temalı posterler günümüzde çok popüler olmasa da bir dönem ciddi talep ediliyordu. Bu tarz bir poster teması oluşturmak isteyenledenseniz; Coca-Cola’nın vintage posterleri, Sourse Brault ve Café Martin sanat eseri niteliğinde posterleriyle bir odanın klasik  görünmesini sağlayabilirsiniz.

Modern  Poster Temaları

Aslında günümüzde en sık kullanılan poster çeşitlerinin arasında bu modern temalı posterler yer alıyor. Tipografik veya soyut posterleri hem odanıza hem de ofisinize rahatlıkla asabilirsiniz. 

Evinize çok yakışacak modern poster örneklerinden bazıları; 

You Can Poster
Creativity Tasarım Poster

Open Your Mind Poster
Dance To Your Own Rhythm Poster

Poster Çeşitleri ve Fiyatları

Günümüzde birbirinden farklı poster çeşitleri sizlerin zevkine sunuluyor. Birçok seçenek arasından seçim yapmak ve dekorasyon temanıza uygun olanları seçmek bazen içinden çıkılmaz bir hal alsa da www.kagito.com’da en güzel poster çeşitlerine ve cebinize uygun poster fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Hemen www.kagito.com’a tıklayın, odanızın havasını değiştirin. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir