Karikatür Çizimi İçin Basit Çizim Tüyoları

Karikatür çizimi, başlamak için büyük miktarda para yatırmanı gerektirmeyen, kolay ulaşılabilir bir hobidir. İhtiyacın olan tüm malzemeler bir parça kağıt ve bir kalem! Bu malzemelere biraz da hayal gücünü ekledin mi, işte muhteşem karikatür çizimleri için her şey hazır! Başlangıç için basit malzemeler yeterli olacaktır, fakat çizimlerin çeşitlendiğinde, arkadaşlarınla paylaşabileceğin çizimler yapmaya başladığında kendini geliştirmek için ihtiyacın olacak basit ama etkili önerileri senin için derledik. Hadi birlikte göz atalım!

 

  1. Çizimlerinize Uygun Kalemleri Seçin

Karikatür çizmek için kullanılan en uygun kalemler HB, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B gibi çeşitli tonlarda üretilen kalemlerdir. Bu kalemlerdeki ton farklarını karikatür üzerinde vermek istediğiniz detaylarda kullanarak muazzam karikatürler elde edebilirsiniz. Kalemlerin uçları çizim esnasında körelecek ve maksimum etkiyi vermeyecektir. Dolayısıyla çizim esnasında yanınızda bir kalemtıraş bulundurmalı, kalemin ucu köreldiğinde kalemi açmalısınız. Fakat kalemin ucu çok keskin açılmamalı. Aksi halde kağıt üzerinde derin izlerin oluşmasına veya kağıdın yırtılmasına sebep olabilir. Kalemin ucu, her zaman kağıdın üzerinde rahat hareket edecek bir formda olması gerekmektedir.

Derwent Eskiz Kalemi Sketching Collection 24’lü Teneke Kutu

 

  1. Taslak Çizimler İçin Aydınger Kullanın

Bu aşamada buna gerek duymayabilirsiniz, ancak karmaşık çizimler yapmak için kullanışlı bir dizi iyi aydınger kağıdı veya ızgara kağıdı kullanabilirsiniz. Böylelikle çizimleriniz için bir taslak hazırlayabilir, gerçek eseri bu taslaklar üzerinden çizebilirsiniz.

 

  1. Temiz ve Net Bir Çizim İçin Yumuşak Silgiler Tercih Edin

Karikatür çizimlerinde kullanacağınız silgi yumuşak bir silgi olmalı ve etrafa çok toz saçmamalı. Çünkü sert silgiler detay çizgileri silmekte iyi olmamakla birlikte kağıda hasar verebilirler. Aynı zamanda çok toz bıraktıkları için çalışmanın netliğini bozabilirler. Bunun için karikatür çizimleri için en iyi tercih yumuşak ve toz bırakmayan silgilerdir.

Donut Silgi Seti (3’lü)

Sen de bu basit ama etkili yöntemleri kullanmaya başladığında çizimlerindeki farkı göreceksin. İhtiyacın olan hayal gücünü en iyi şekilde kağıda aktarabileceğin malzemeler, işte bu kadar! Artık muhteşem çizimlerini arkadaşlarında paylaşmaya hazırsın. Sen de www.kagito.com’u ziyaret et, çizimlerin için en uygun ve en eğlenceli ürünleri keşfet!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir