Görenlerin Dönüp Bir Daha Baktığı Dekorasyon Harikası: Poster Kolajı!

Görenlerin Dönüp Bir Daha Baktığı Dekorasyon Harikası: Poster Kolajı!

İşte kendi başına bir şeyler yapmayı seven herkes için ilginç bir dekorasyon fikri! El işlerini seviyorsanız ve “kendin yap” dekorasyon fikirleri sizi heyecanlandırıyorsa poster kolajı yapmak tam size göre! Üstelik birkaç basit bileşeni bir araya getirerek mükemmel, farklı ve eğlenceli sonuçlar elde edebilirsiniz!

İlk adım, kolaj görüntüsü için evdeki en uygun duvarı seçmek. Duvar büyük olursa ve üzerinde herhangi bir çivi, boşluk, renk geçişleri omayan düz bir duvar olursa bu çalışma için çok daha uygun olur. Duvarın illa çok büyük olmasına gerek yok, ancak görece daha küçük duvarlarda da küçük düzenlemeler de yapılabilir.

İkinci adım, star parça olarak göreceğiniz ve kolajın ana görseli olacak büyük bir poster seçmek. Bu poster hikayenin kahramanı olacağı için dikkatle seçilmelidir. Hem hikayesi hem de rengi kolaj yapacağınız diğer posterle uyumlu olmalıdır. Ne kadar büyük bir poster satın alacağınız, çalışmayı planladığınız duvarın boyutuna bağlı olacaktır. 

Üçüncü adım, dokuz ila on iki resim çerçevesi satın almak. Çerçevelerin boyutu seçeceğiniz posterlerin boyutlarına göre seçilmelidir. Şeffaf akrilik türünü etraflarında gerçek çerçeveler olmadan satın alabilir veya istediğiniz stilde eşleşen standart çerçeveler tercih edebilirsiniz. Sadece seçtiğiniz çerçevelerin türüne göre tamamen farklı görünümlere sahip olacaksınız, bu nedenle birden fazla çerçeve seti alabilirsiniz, böylece çerçeveleri yılın belirli zamanlarında değiştirebilirsiniz.

Dördüncü adım posterleri yerleştirmek. Resmin bütününe baktığınızda geometrik bir şekil oluşmalıdır. Bu geometrik çizgiler içinde kalacak şekilde posterlerinizi yerleştirmeniz gerekir.

Bu geometrik şekil dikdörtgen, daire ya da üçgen olabilir. Posterlerinizi bu geometrik şekle uyacak şekilde yerleştirin.

Son adım, posterleri duvara asın. Boyut ayarlamalarını yaptıktan ve posterleri asacağınız yerleri belirledikten sonra posterleri duvara asın! Sonuç, normal bir posteri duvara tam olarak asmaktan çok daha anlamlı, size özgü, zarif, sofistike ve sanatsal bir duvar dekorasyonu evinizin havasını değiştirecek.

Renkli, eğlenceli duvar kağıtları çeşitleri için www.kagito.com.’u ziyaret edin!

Amazing Poster
Depresso Tasarım Poster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir