En Popüler Kalem Modelleri Hangileridir?

Kalem satın alırken seçeneklerimiz arasında çok farklı alternatifler vardır. Dolayısıyla alacağımız kalemi hemen seçmek çok kolay olmaz. Tüm bu seçenekler içinde en doğru kalemi seçmek çok önemlidir, çünkü amaca uygun bir kalem seçmek gerekir. Kalem seçerken öncelikle hangi amaçla kullanacağımız göz önüne alınır. Daha sonra ise renk, nokta boyutu ve ele alındığındaki his dikkate alınır. Biz bu yazımızda en çok tercih edilen, dolayısıyla en popüler kalemlerden bahsedeceğiz.

Tükenmez Kalemler 

Beyaz Tüylü Tükenmez Kalem

Tükenmez kalem, en yaygın ve en iyi bilinen türlerden biridir. Tükenmez kalemlerde kullanılan mürekkep genellikle yağ bazlıdır ve diğer mürekkep türlerinden daha hızlı kurur. Bu, yazarken daha az lekelenme anlamına gelir. Mürekkep kalın olduğundan, tükenmez kalemler yazarken daha az mürekkep kullanır ve diğer kalem türlerinden daha uzun süre dayanır. Ancak, kalın mürekkebin “kümelenme” olasılığı daha yüksektir, bu nedenle yazarken diğer kalemlere göre daha fazla baskı uygulamanız gerekir. Sonuç olarak, tükenmez kalemler uzun yazılar yazmak için çok ideal değildir. Ancak, günlük kullanım için basit bir kalem arıyorsanız, tükenmez kalemler kolay ve güvenilir bir seçenektir.

Marker Kalemler

Kagito Marker 12’li Set

Markerler ilk olarak 1940’larda icat edildi, ancak “Magic Marker” neredeyse 20 yıl sonra ticari olarak satışa sunuldu. Markerlarda dört tür mürekkep kullanılır. Bunlar; pigment bazlı, su bazlı, yağ bazlı ve alkol bazlı. Pigment ve su bazlı mürekkepler kağıtlar içindir. Öte yandan, yağ ve alkol bazlı mürekkepler kağıt olmayan ortamlar (ör. Plastik, metal veya cam) içindir. Marker deyip geçmemek gerekiyor. Doku, kalıcılık, nokta boyutu gibi farklı çeşitleri vardır. Çeşitli nokta boyutları, renkleri ve türleriyle, markerlar hem yazarlar hem de sanatçılar hem de öğrenciler için oldukça kullanışlı bir seçenek. Projelerinize ya da notlarınıza renk katmak istiyorsanız, markerlar sizin için doğru seçimdir.

Dolma Kalemler

Dolma Kalemler en geleneksel kalem türüdür ve herhangi bir uyumlu mürekkeple yeniden doldurulabilir. 1.000 yıl öncesinden 1950’lere kadar doldurulabilir yazı gereçleri en yaygın kalem türü idi. Bir dolma kalemin yazma deneyimi, çoğunlukla mürekkep dağıtım sistemi ve uç ile ilgilidir. Güzel yazı sanatlarında oldukça sık kullanılan dolma kalemler günümüzde çok tercih edilmese de değerli bir hediye seçeneği olarak hala tercih edilmektedir.

Size en uygun, birbirinden renkli ve nokta boyutundaki kalemler www.kagito.com’da sizleri bekliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir