Eğlenceli Vakit Geçirmek İçin: Kutu Oyunları

Kutu oyunları birlikte vakit geçirmenin en harika yoludur. Birlikte aktiviteler yapmak aile bağlarını güçlendirir. Ailenizle haftada bir günü oyun gecesi yapabilirsiniz. İşte ailenizle beraber oyun saati planlamanız için birkaç neden:

 

  • Bütçe dostudur: Çekirdek ailenizle dışarıda bir aktivite bazen çok pahalıya gelebilir. Fakat az bir harcamayla evde birbirinden keyifli oyunlar oynamak hem aile bağlarınızı güçlendirir hem de aile bütçenize tasarruf ettirebilir.

 

  • Her yaş için uygundur: Ailenin tüm fertlerini mutlu edecek her yaşa uygun oyunlar bulabilirsiniz. Böylece herkes mutlu olacaktır.

 

  • Hem eğitici hem de eğlendirici: Kabul edelim, sözde ‘eğitici’ oyunlar bazen oldukça sıkıcı olabilir. Bununla birlikte, bir aile oyunları gecesi, çok eğlendiklerini düşünürken bilmeden harf ve/veya sayı tanıma, matematik becerileri ve hatta coğrafya/tarih/vb becerileri (oyuna bağlı olarak) öğrenmelerine olanak tanır.

 

  • Harika aile anıları biriktirmenize olanak sağlar: Oyunlar sadece eğlence fırsatı sağlamaz. Ayrıca, birlikte oyun oynarken ailenin etkileşim içerisinde olmasına olanak sağlar.

 

  • Güçlü bir karakter oluşturur: Karakter, zorluklarla oluşturulabilir. Nezaketle kaybetmeyi öğrenmek, zarafetle kazanmak kadar önemlidir. Çocuklar (ve yetişkinler), herkesin oyundan zevk almasının her oyunu kazanmaktan daha önemli olduğuna karar verdiklerinde, başkalarına nasıl öncelik vereceklerini öğrenirler. Herkesin harika zaman geçirebilmesi için işbirliği ruhu önemlidir.

 

Normal bir aile oyunları gecesinin yaratabileceği harika deneyimin sadece başlangıcıdır. Sağlıklı ve mutlu aile ilişkileri kurmaya yardımcı olmak için bunları ailenizin gündemine alın. Sadece yılbaşı, bayramlar ve doğum günleri gibi özel günlerde değil, haftanın bir gününü birlikte oyun gecesi yapmaya özen gösterin. Çünkü oyunlar hem eğlenceli vakit geçirmenize hem de aile bağlarınızı güçlendirmenize olanak sağlar. Hemen siz de www.kagito.com’a tıklayın, ailenizle oynayabileceğiniz birbirinden farklı oyunları keşfedin. 

 

Jenga Pass

 

Monopoly Junior

 

Kızma Birader Kutu Oyunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir