ÇOCUKLAR İÇİN SANAT

Çocuklar için sanat çok önemlidir. Tüm çocuklar sanatçıdır, bazıları becerilerini büyük ölçüde geliştirirken diğerlerini biraz yönlendirmek gerekebilir. Bu nedenle çocuklarını sanata teşvik etmek anne babaların görevidir.

Sanata diğer konularla birlikte eşit önem verilmelidir. Ancak her şey, küçük yaşta gelişen ilgiyle başlar. Onların içindeki sanatçı ruhu dışarı çıkarmak için boya kalemleri ve resim defterleri alarak teşvik edebilirsiniz.

Bir fırçayı tutabilecekleri yetiye sahip olduklarında, onlara sulu boyalar hediye edin ve istediklerini boyamaları için onları serbest bırakın. Resim yaparken çocuklarınızla birlikte oturabilir ve tamamen farklı bir resim çizebilirsiniz. Yani manzara ve insan figürleri çiziyorsa siz de ufkunu geliştirmek için daha farklı objeler çizin ve alışılmışın dışında renkler kullanarak hayal gücünü geliştirmeye yardımcı olun. Çocuklara yönelik sanat etkinliklerine götürerek içlerindeki sanatçıya heyecan katabilirsiniz. Temiz hava almalarına ve yeni fikirler edinmelerine izin verin.

Kağıttan yapılan elişi de harika bir sanat etkinliğidir. Çocuğunuzun yaratıcılığını duvarlara veya vitrine asabilirsiniz, böylece küçük çocuğunuz kendi eseriyle gurur duyabilir. Bu davranışınız onları daha iyi olmaya ve daha çok çalışmaya teşvik eder.

Kilden figürler oluşturmak da eğlenceli bir sanat etkinliğidir. Çocuğu geliştirir ve zihnini istedikleri gibi eğmelerine izin verir. Bu aktivite aynı zamanda bir çocukta mantık ve sağduyu oluşturur. Neyin neye uyduğunu ve temel bir yapının nasıl görünmesi gerektiğini anlayabilir.

Tabi hepsinden önce ilk olarak resimle başlayabilirsiniz. Birbirinden renkli kalemler, resim defterleri ve birçok sanat ürünü için  www.kagito.com u hemen ziyaret edin.

Avant-Garde %100 Pamuk Suluboya Defteri (48×68 cm, 350 gr)

 

Talens Van Gogh Yağlı Pastel 12 Renk Set

 

Faber Castell Pastel Boya 24 Renk Karton Kutu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir