Çağdaş Sanat ile Çağı Yakalayın

Contemporary Art yani Çağdaş sanat, esasen II. Dünya Savaşı sonrası ortaya çıkan sanatın bir türüdür. Ancak, bu sanatsal türü büyüleyici kılan farklı çağdaş sanat türleri vardır. Kendi çağdaş sanat eserinizi yaparken fırça darbeleri, renk ve hislerle deneyler yapabilirsiniz. Çağdaş sanatın nasıl yaratılacağını bilmek zaman alan veya pahalı bir çalışma değildir. Aynı zamanda size hediye olarak vermek, evinizi süslemek veya satmak için orijinal sanat eserleri sunan keyifli bir hobidir. O zaman size “Contemporary Art” çalışmanızı ortaya çıkarmak için bazı ipuçları verelim:

 

Aşama 1

Seçtiğiniz kanvas paneli şövale karşı dik ve göz hizasında olacak şekilde yerleştirin.

Aşama 2

Tuvalinizi inceleyin ve ilham almak için zihninizi boşaltın. Geometrik şekilleri, parlak renkleri veya minimalist izlenimleri sever misiniz? Bu çağdaş sanat türleri, duygularınızdan ve ilhamlarınızdan yararlanır.

Aşama 3

Kağıt tabak üzerine istediğiniz boya renklerini tek kullanımlık palet olarak kullanarak sıkın. Ev ortamınıza uygun bir minimalizm tablosu için dekor düzeninize uygun üç renk seçin.

Aşama 4

Resminiz için belirlediğiniz birincil renge bir boya fırçası sürün. Zevkinize uygun bir tasarımla fırçayı tuvalin üzerinde gezdirin. Çağdaş sanatla her şey yapılabilirsiniz çünkü bu modern sanat tarzını yaratmanın belirli bir yolu yoktur. Dalgalı çizgiler, geometrik şekiller ve aklınıza gelen her şeyi çizebilirsiniz.

Aşama 5

Çağdaş minimalist resminize farklı tonlarda vurgular eklemek için ikinci bir boya fırçasını başka bir renge batırın. Bu renk ile farklı bir doku oluşturun. Örneğin, tuvalinizde siyah, hareketli çizgiler oluşturduysanız, düz çizgileri tasarım üzerinde dikey olarak sürüklemek için parlak kırmızı bir kırmızı kullanın. Bu pek çok örnekten sadece biri. Siz de farklı örneklere buradan göz atarak kendi çalışmanız için ilham alabilir, farklı bakış açıları kazanabilirsiniz.

 

Fakat tüm bunları yağmadan önce sizi ve resminizin karakterini yansıtacak kaliteli bir kağıt seçmeniz gerekmektedir. İyi bir resim kağıdı sanat eserinizi de parlatacaktır. Fantezi kağıt türlerini incelemek için hemen www.anilkagit.com’a ya da beyaz klasik kağıt türleri için hemen www.kagito.com’a tıklayın çalışmanıza uygun kağıtları sipariş edin.

Çağdaş Sanat ile Çağı Yakalayın” yazısında bir düşünce

  1. Gizem diyor ki:

    Çok güzel bir site ve yazı. Emeğinize sağlık.
    Tebrik kartlarınızı çeşitlenlendirebilirseniz süper olur 🙂
    Eskiden “tıytıl kart” diye komik kartlar oluyordu tebrik & kutlamadan bağımsız.
    Sağlıklı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir