Bir Döneme Damgasını Vuran Yeşilçam Sineması

Yeşilçam Limon & Sirke Clutch Çanta

Amerikan sinemasının aksine sıcak, samimi ve bizi yansıtan birbirinden güzel filmlerin olduğu, kendi Hollywood’umuz olarak da düşünebileceğimiz Türk Sinema Tarihi’ne damgasını vuran bir dönem; Yeşilçam. Türk sinemasının altın çağı olan Yeşilçam Dönemi, o yılların en üretken zamanlarıydı. Büyük bir bölümü İstanbul’da çekilen filmler, Türkiye’nin her yerindeki sinema salonlarında oynatılırdı. Tüm filmler kapalı gişeydi. İnternetin olmaması, televizyon kanallarının azlığı, eğlence sektörünün şimdiki kadar gelişmemesi sinemalara olan ilgiyi çok artırmıştı. Filmlerle gülüp, filmlerle ağlanılan, jönlerin rol model olduğu o dönemlerde 50’li yıllardan itibaren gelen neslin aklında Yeşilçam’dan birden çok sahne mutlaka vardır. 

Turşu Suyunun İyisi Limonla Mı Olur, Sirkeyle Mi?

Neşeli Günler filmini hatırlamayanınız var mı? Şimdiden içimiz sıcacık oldu değil mi? Kazım Efendi’nin (Münir Özkul) limonuyla, Saadet Hanım’ın (Adile Naşit) sirkesi sayesinde yüzümüzü güldüren o güzel film ve unutulmaz replikleri hala bizi mutlu eder. 

Kazım Efendi “Limonsuz bir şeye benzemez” diyerek Saadet Hanım’la karşı karşıya geliyordu. Acaba hangisi haklı bunu bilemeyiz ama bu içimizi ısıtan replikleri hep hatırlamak isteyeceğimiz bir anıya dönüştürmek harika bir fikir olacağını düşündük.

Yeşilçam Limon & Sirke Kalemlik

Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz muazzam bir kalemlik veya çok amaçlı çanta olarak kullanabilirsiniz. İster hediye edin ister kendiniz kullanın ama bu renkli kalemlik herkesin içini ısıtacak ve duygusal anlar yaşatacaktır. 

Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza! Sevene can feda, sevmeyene elveda…

Unutulmaz filmlerde bir başka klasik; Çiçek Abbas. Kim o güzel atışmayı unutabilir ki? Biz hiç unutmadık… Bu yüzden Çiçek Abbas Clutch Çanta ile gönüllere taht kuran filmi sizler için ölümsüzleştirdik. 

Halit Akçatepe, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit gibi usta oyuncuların canlandırdığı karakterlerin bulunduğu bir cüzdana kim hayır diyebilir ki? Yeşilçam All Star Cüzdan tüm yeşilçamseverleri mutlu edecek. 

Yeşilçam All Star Cüzdan

Herkes Yeşilçam’ı sever ama nostalji sevmeyenleri de unutmadık. Modern tasarımlarıyla birbirinden farklı kalemlik ve çantalar www.kagito.com’da sizleri bekliyor. 

İstanbul aşıkları için, istanbul sokaklarına atıfta bulunan bu kalemlik.

İstanbul Tabelaları Kalemlik

Veya istanbul’un simge binalarının birarada olduğu bu Kırmızı İstanbul Clutch Çanta 

Kırmızı İstanbul Clutch Çanta

Çocuk ruhunu hiç kaybetmeyenler için Kitty Cat Kalemlik

Kitty Cat Kalemlik

Modern tasarımlardan hoşlananlar için Pink Flamingos Clutch Çanta

Pink Flamingos Clutch Çanta

Kagito Kalemlik çeşitleri ve fiyatları 

Birbirinden güzel kalemlik ve çanta çeşitleri için hemen www.kagito.com’a tıklayarak ulaşabilirsiniz. İster doğum günü hediyesi, ister kendinize, ister dostlarınıza harika bir hediye olarak düşünebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir