Spor Ayakkabılar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde spor ayakkabılar günlük kombinlerin en çok aranan parçalarıdır. Dolayısıyla her türlü kombinin altına gidebilecek farklı tarzlarda spor ayakkabılar bulmak çok kolaydır. Sadece günlük kullanım için değil, farklı kullanımlar için özel spor ayakkabı kategorileri bulunmaktadır. Örneğin dansçılar için dans ayakkabıları, koşucular için koşu ayakkabıları gibi ayakkabılar çeşitleri bulunmaktadır.

Caramel Rose Gold Ayakkabı

Spor ayakkabılar, 18. yüzyılda piyasaya sürüldüklerinde ‘plimsoll’ olarak anılıyordu. Yürürken hatta koşarken ses çıkarmadıkları için insanlar onlara “spor ayakkabı” demeye başladılar. Bu ayakkabılar genellikle onları oldukça sessiz yapan kauçuk tabanlara sahiptir. Spor ayakkabılar hakkında bilmen gereken en önemli şeylerden bazılarına göz atalım.

Rainbow White Sneakers

Spor ayakkabılar takım elbise, gece elbisesi, mini etek, dar paça pantolon, kumaş pantolon gibi birçok kıyafetle rahatça kombinlenmektedir. Bu da farklı renk, taban, şekillerde spor ayakkabıların üretilmesini beraberinde getirmiştir.

Plushy İçi Kürklü Ayakkabı

Spor ayakkabılar genellikle normal ayakkabılardan daha uzun süre dayanır çünkü aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Ancak ayakkabıların yeni gibi görünmesi için spor ayakkabılarını düzenli olarak temizlemelisin. Spor ayakkabılarınız ıslanırsa, zamanında kuruttuğunuzdan emin olun. Ayakkabının içindeki kötü kokuyu artırabileceğinden asla ıslak spor ayakkabı giymeyin.

Yetersiz tutuşa sahip eski spor ayakkabı yaralanmalara ve ayak ağrısına neden olabilir, bu nedenle zamanında yeni bir çift almak daha iyidir. Ayakkabılar eskisi kadar rahat değilse de değiştirebilirsin.

Aktivitelerin sırasında yaralanmalardan kaçınmana, spor veya dansta daha iyi performans göstermene yardımcı olması için doğru türde spor ayakkabı seçimi de çok önemlidir. Spor ayakkabılarını almadan önce ayak tipini de göz önünde bulundurmalısın. Kagito’dan zevkine ve ihtiyacına göre spor ayakkabı seçebilirsin. Hemen www.kagito.com!a uğra ve sepetine ekle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir